Πέμπτη, 26 Απριλίου 2018

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/4/2018
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΡΑΣ ΓΕΗ-ΑΘΛΕΣΗ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 19:00 ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΒΛΑΧΑΚΗΣ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΟΠΕΡ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17:00 ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ  ΠΙΣΣΑ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΣΦΠΧ-ΓΕΗ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 16:00 ΣΥΚΑΣ ΠΕΡΑΚΗ Μ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ  Π/Κ ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΑΘΛΕΣΗ1 ΚΛ.ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΟΥ 14:00 ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ  Π/Κ ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΚΥΔΩΝ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 18:00 ΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ  Π/Κ ΣΟΥΔΑ-Ν.ΟΠΕΡ ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ 11:00 ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 29/8/2018
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
ΑΝΔΡΩΝ ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 20:00 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ
ΑΝΔΡΩΝ ΚΥΔΩΝ-ΓΕΗ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 16:00 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΠΕΤΑΚΑΚΗ ΠΕΡΑΚΗ Κ ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ
ΑΝΔΡΩΝ ΟΠΕΡ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 19:00 ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΙΣΣΑ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΘΛΕΣΗ-ΓΙΟΥΧΤΑΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 16:00 ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ν.ΟΠΕΡ-ΓΕΗ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15:00 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΚΛΩΤΣΑ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΚΑΛΕΜΑΚΗ
Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΣΦΠΧ-ΚΥΔΩΝ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 14:00 ΤΡΑΧΑΛΑΚΗ ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ
Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ Ν.ΟΠΕΡ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17:00 ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΚΛΩΤΣΑ
Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΜΕΣΣΑΡΑ-ΓΕΗ ΚΛ.ΜΟΙΡΩΝ 11:30 ΣΠΙΘΑΚΗ ΜΑΥΡΕΑ
Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ-ΑΘΛΕΣΗ ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 18:00 ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ
ΠΑΙΔΩΝ ΟΠΕΡ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13:00 ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΠΙΣΣΑ
ΤΟΥΡΝΟΥΑ Π/Κ ΑΘΛΕΣΗ2-ΠΗΓΑΣΟΣ2 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 14:00 ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ

Δευτέρα, 23 Απριλίου 2018

ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΣΥΔΠΕΚ

ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ(ΣΥ.Δ.ΠΕ.Κ.)
Μέλος Ο.Δ.Β.Ε
Αριθ.Μητρώου : 975/Αριθ.Απόφ.Πρωτ:1050/99
Παγκρήτιο Στάδιο (Θύρα 9)
ΤΚ 713 03 Ηράκλειο
Τηλ-φάξ: 2810  324379
e  : sydpek@hotmail.com

Αριθ.πρωτ:25
                                                             Ηράκλειο 23 Aπριλίου 2018

ΠΡΟΣ:Τα μέλη ΣΥΔΠΕΚ               
              

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ 2 2018
          
ΘΕΜΑ: ΣΥΓΚΛΙΣΗ ΓΕΝ.ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Το ΔΣ
Έχοντας υπόψη
1,Τα άρθρα 11 & 19 και 21 Καταστατικού
2.Την από 11 Απριλίου 2018 ομόφωνη απόφαση του

Συγκαλεί την γενική Συνέλευση του Συνδέσμου την Κυριακή  27 Μαΐου 2018 και ώρα 09.00 στην αίθουσα δημοτικού συμβουλίου Ρεθύμνου(Λ.Κουνδουριώτη 84).
Σε περίπτωση μη απαρτίας η Γενική συνέλευση θα επαναληφθεί την 10.00 ώρα της ίδιας ημέρας στον ίδιο χώρο ανεξαρτήτου αριθμού παρόντων.

Α.ΘΕΜΑΤΑ:
ΠΡΟ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ
Ρύθμιση οφειλών μελών ΣΥΔΠΕΚ για ταμειακή τακτοποίηση τους.
Νέος Κανονισμός διαιτησίας και εφαρμογή αυτού
Β.ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΙΑΤΑΞΗ
1.Εκλογή προέδρου και Γραμματέα ΓΣ
2.Εκθεση δράσης Διοικητικού Συμβουλίου
   (Πρωτολογία , τοποθετήσεις μελών , δευτερολογία-κλείσιμο)
3.Εκθεση ταμειακού απολογισμού και Ε.Ε.
4. .Εκλογή Τριμελούς εκλογικής  εφορευτικής επιτροπής
5.Εκλογές για την ανάδειξη νέου πενταμελούς διοικητικού συμβουλίου και τριμελούς εξελεγκτικής επιτροπής.

-Δικαίωμα παρουσίας στην γενική Συνέλευση έχουν όλα τα εγγεγραμμένα μέλη του συνδέσμου.
-Δικαίωμα εκλέγειν και εκλέγεστε έχουν όλα τα εγγεγραμμένα και ταμειακά εντάξει μέλη που έχουν συμπληρώσει συνεχόμενο χρόνο εγγραφής σε μητρώα διαιτητών , Δώδεκα μήνες.
-Υποψηφιότητες μπορούν να υποβληθούν:
α.Με συστημένη  ή ιδιόχειρη  επιστολή
β.Με τηλεομοιοτυπία(φάξ) στο με αριθμό 2810 324379
γ.Με ηλεκτρονικό τρόπο(email) από λογαριασμό στο όνομα του υποψηφίου
H δήλωση υποψηφιότητας με όποιον τρόπο και αν υποβληθεί , πρέπει αποδεδειγμένα να φθάσει στα γραφεία ΣΥΔΠΕΚ  μέχρι τα μεσάνυκτα της 22 προς 23 Μαίου 2018.
Σε περίπτωση που δεν εκλεγεί ο απαιτούμενος αριθμός μελών για το ΔΣ και ΕΕ , οι εκλογές επαναλαμβάνονται για τις υπολειπόμενες θέσεις , με φροντίδα του πλειοψηφίσαντος συμβούλου , εντός 15 ημερών από την ημέρα της ΓΣ.

Το ΔΣ θα συνεδριάσει το απόγευμα της 23/5/2018 και θα εξετάσει και εγκρίνει τις υποψηφιότητες.
Υπεύθυνος για την παραλαβή της αίθουσας αλλά και την διοικητική μέριμνα για τις ανάγκες της Γενικής συνέλευσης , ορίστηκε ο κ.Μαρινάτος Ιωάννης.
Τα όποια έξοδα(Εκτύπωση ψηφοδελτίων , τυχόν έξοδα λειτουργικά κ.λ.π) , θα βαρύνουν το ταμείο ΣΥΔΠΕΚ.
Στην ΓΣ θα προσκληθούν εκπρόσωποι των αθλητικών φορέων του αθλήματος και του χώρου και η κοινοποίηση της παρούσης αποτελεί επίσημη πρόσκληση.


ΚΟΙΝ: 1ΟΔΒΕ,ΕΟΠΕ
          2.ΕΣΠΕΚ
         

                                  Για Το Διοικητικό Συμβούλιο   ΣΥΔΠΕΚ

   
                Ο πρόεδρος                                   Ο Γενικός Γραμματέας         
            Κοκοτσάκης Βασίλης                         Βλαχάκης Εμμανουήλ

Τετάρτη, 18 Απριλίου 2018

ΟΡΙΣΜΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

  ΣΑΒΒΑΤΟ21/4/2018
Α/Α ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
1 ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΟΡΑΣ ΑΘΛΕΣΗ-ΓΕΗ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 15:00 ΑΜΑΡΙΑΝΙΤΑΚΗΣ ΣΠΙΘΑΚΗ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΚΟΚΟΤΣΑΚΗΣ
2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΦΠΧ-ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 17:00 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ  
3 ΠΑΙΔΩΝ ΟΦΗ-ΓΕΗ1 ΚΛ.ΒΑΚ 15:00 ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ    
4 ΠΑΙΔΩΝ ΑΡΚΑΔΙ-ΓΕΗ2 ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:00 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΩΤΣΑ    
5 Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΚΥΔΩΝ ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ 16:00 ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΠΡΕΛΛΑΣ Ι    
6 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΚ ΑΘΛΕΣΗ1-ΓΕΗ1 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 17:30 ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ    
7 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΚ ΣΟΥΔΑ-ΠΑΓΧ/ΚΟΣ ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ 17:00 ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΡΑΚΗ Κ    
8 ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΚ ΚΥΔΩΝ-Ν.ΟΠΕΡ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 19:00 ΣΥΚΑΣ ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗ    
9                
  ΚΥΡΙΑΚΗ   22 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2018
Α/Α ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
1 ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΙ-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ ΚΛ.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 16:00 ΠΑΠΑΔΑΚΗ   ΚΟΥΔΟΥΜΑ  
2 ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΕΜΟΣ-ΚΥΔΩΝ ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ 17:00 ΠΕΤΑΚΑΚΗ ΣΥΚΑΣ ΠΕΡΑΚΗ Μ  
3 ΑΝΔΡΩΝ ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΟΠΕΡ ΚΛ.ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΟΥ 16:00 ΚΑΡΑΛΗ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΣΗΦΑΚΗ  
4 ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΗ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΚΑΛΕΜΑΚΗ ΒΛΑΧΑΚΗΣ
5 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΟΥΔΑ-Ν.ΟΠΕΡ ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ 15:00 ΝΤΟΥΜΠΑΡΑΤΖΗ ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΜΩΡΑΙΤΑΚΗ Μ ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ
3 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΡΚΑΔΙ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:30 ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΥΡΤΟΥΡΑΙΔΟΥ  
4 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΓΕΗ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 14:00 ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ    
5 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:30 ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΚΛΩΤΣΑ    
6 Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ Ν.ΟΠΕΡ-ΣΦΠΧ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 18:30 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΙΣΣΑ    
7 Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΧΕΡ/ΣΙΟΣ-ΜΕΣΣΑΡΑ ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 20:00 ΣΠΙΘΑΚΗ ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ    
8 Β΄ΦΑΣΗ Π/Κ ΑΘΛΕΣΗ-ΓΕΗ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 16:00 ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ    
9 ΤΟΥΡΝΟΥΑ Π/Κ ΓΕΗ2-ΑΘΛΕΣΗ2 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 10:00 ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ    
10 ΤΟΥΡΝΟΥΑ Π/Κ ΠΗΓΑΣΟΣ1-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 12:00 ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ    

Πέμπτη, 12 Απριλίου 2018

ΟΡΙΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

  ΣΑΒΒΑΤΟ 14/4/2018
Α/Α ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ
1 ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΗ1-ΓΕΗ2 ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 19:00 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ    
2 ΗΜΙΤΕΛ ΚΟΡΑΣ Ν.ΟΠΕΡ-ΓΕΗ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 15:00 ΚΑΝΑΚΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΟΥΡΤΟΥΡΑΙΔΟΥ  
3 ΗΜΙΤΕΛ ΚΟΡΑΣ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΘΛΕΣΗ ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ 18:00 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΠΕΤΑΚΑΚΗ ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗ ΚΑΡΠΟΥΖΑΣ
4 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 17:00 ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ    
5 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΓΕΗ-ΣΦΠΧ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 13:00 ΣΠΙΘΑΚΗ ΚΑΡΑΛΗ    
                 
7                
  ΚΥΡΙΑΚΗ  15/4/2018
Α/Α ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ Α΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β΄ ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ  
1 ΑΝΔΡΩΝ ΚΥΔΩΝ-ΓΕΙ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 16:00 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ  
2 ΑΝΔΡΩΝ ΟΠΕΡ-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 14:30 ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΠΙΣΣΑ  
3 ΑΝΔΡΩΝ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΝΕΜΟΣ ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ 19:00 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΤΡΑΧΑΛΑΚΗ ΠΕΡΑΚΗ Μ  
4 ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΗ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 20:00 ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ  
5 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΘΛΕΣΗ-ΣΟΥΔΑ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 14:00 ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΑΜΑΡΓΙΑΝΝΙΤΑΚΗΣ ΤΕΡΖΙΔΟΥ  
6 ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ν.ΟΠΕΡ-ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 16:30 ΜΑΡΙΝΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΩΤΣΑ  
7 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΣΦΠΧ ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ 17:00 ΠΕΤΑΚΑΚΗ ΣΥΚΑΣ ΜΩΡΑΙΤΑΚΗ Μ  
8 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΓΕΗ ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ 16:00 ΚΟΚΚΑΣ ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΜΑΥΡΕΑ  
9 ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΣΦΠΧ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 10:00 ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ ΠΕΡΑΚΗ Κ    
10 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΕΗ-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ ΚΛ.ΛΙΝΤΟ 18:00 ΤΕΡΖΙΔΟΥ ΠΑΚΙΟΥΦΑΚΗ    
11 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΜΕΣΣΑΡΑ-ΑΘΛΕΣΗ ΚΛ.ΜΟΙΡΩΝ 16:00 ΣΠΙΘΑΚΗ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ    
12 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΥΔΩΝ-Ν.ΟΠΕΡ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 12:00 ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗ  ΚΟΥΝΔΟΥΡΑΚΗ    
13 ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΣΦΠΧ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ 14:00 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΣΠΑΝΤΙΔΑΚΗ    
                 

Σάββατο, 31 Μαρτίου 2018

ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΥΔΠΕΚ


ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
ΟΔΟΣ:ΣΠΥΡΟΥ ΜΟΥΣΤΑΚΛΗ 1
ΠΑΓΚΡΗΤΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΘΥΡΑ 9
1494578440432_Κοινό
713 03 ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

EΓΚΥΚΛΙΟΣ  2 /2018
ΘΕΜΑ: ΠΡΟΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ 2018
Το ΔΣ
Εχοντας υπόψη το καταστατικό ΟΔΒΕ και ΣΥΔΠΕΚ αλλά και τον κανονισμό διαιτησίας ΕΟΠΕ

αποφασίζει:

1.Την διενέργεια των προαγωγικών εξετάσεων διαιτητών κατηγορίας Δ
2.Την διενέργεια ειδικού γραπτού τέστ προετοιμασίας για διαιτητές Γ και Β , υποψηφίους κατηγοριών Β και Α/ΟΔΒΕ  αντίστοιχα.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν σε τρία εξεταστικά κέντρα:
-Ηράκλειο : Γραφεία ΣΥΔΠΕΚ
-Χανιά : Παλαιά Ηλεκτρική
-Ρέθυμνο:Κλειστό Γυμναστήριο
Ημερομηνία: Σάββατο 21 Απριλίου 2018 και ώρα 10.30-12.30.
Αφιξη διαγωνιζόμενων ωρα :10.00
Τα θέματα θα διαβιβαστούν με ηλεκτρονικό τρόπο στους αρμόδιους λίγο πριν τις εξετάσεις.

Η επιλογή των θεμάτων θα γίνει από τους διεθνείς κανονισμούς διαιτησίας , τις κατευθυντήριες οδηγίες FIVB , τον Γενικό κανονισμό διοργάνωσης πρωταθλημάτων(θέματα διαιτησίας)και το βιβλίο περιπτώσεων 2015-17 , με ευθύνη της ΤΕΔ/ΣΥΔΠΕΚ και του καθηγητή διαιτησίας ΟΔΒΕ.
Προς τούτο οι παρατηρητές διαιτησίας και οι ορισμένοι ως υπεύθυνοι για την παρακολούθηση κα ανάπτυξη των διαιτητών , να αποστείλουν προτεινόμενα θέματα προς εξέταση.Τα θέματα μπορεί να είναι και από περιπτώσεις σε αγώνες τοπικού ή Εθνικού πρωταθλήματος αρκεί να αναγράφεται λεπτομερώς ο αγώνας.

Υπεύθυνοι για την προετοιμασία και επιτήρηση  των εξετάσεων και των χώρων είναι:
Για τα Χανιά ο κ.Καρπουζάς και ο κ..Αγγελίδης
Για το Ρέθυμνο ο κ.Κανακάκης
Για το Ηράκλειο οι κ.κ Βλαχάκης-Καραπουλάκης

Τα γραπτά των υποψηφίων θα εξεταστούν από τον καθηγητή διαιτησίας και τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν ατομικά στον εκάστοτε διαιτητή.

ΤΟ ΔΣ ΣΥΔΠΕΚ